Skip to content
NAWILŻACZE W POMIESZCZENIACH O DUŻEJ POWIERZCHNI
Duże pomieszczenia
OPTYMALNA WILGOTNOŚĆ W DUŻYCH POMIESZCZENIACH
Współcześni użytkownicy biur i właściciele domów preferują duże powierzchnie. Coraz popularniejsze stają się otwarte, przestronne pomieszczenia, łączące funkcje jadalni i salonu, nie mówiąc już o przestrzeniach loftowych. Zresztą nawet w mieszkaniach z mniejszymi pokojami często nie zamykamy w nich drzwi. Niezależnie od rozmiarów, czynnikiem decydującym o komforcie przebywania w pomieszczeniu są panujące w nim warunki, a więc optymalna temperatura (ok. 20°C) i wilgotność (40-60%).


JAKI POKÓJ UWAŻAMY ZA DUŻY?

Pomieszczenia klasyfikujemy jako duże, kiedy ich powierzchnia wynosi minimum 40m², a wysokość 2,5 m. Większość pokoi, używanych jako sypialnie lub pomieszczenia do pracy, ma znacznie mniejsze wymiary, ale już przestronne salony połączone z jadalnią, czy loftowe apartamenty z łatwością spełniają te wymogi, nie mówiąc już o mieszkaniach typu studio, otwartych pomieszczeniach biurowych czy salach konferencyjnych. Z zasady pomieszczenia o mniejszych wymiarach nawilża się najłatwiej, dlatego zapewnienie właściwej atmosfery w sypialni o powierzchni 15 m² nie nastręcza najmniejszych trudności. Co jednak zrobić w przypadku przestronnego salonu lub dużego pokoju połączonego z kuchnią, którego metraż wynosi 45 m²? Czy w takim pomieszczeniu da się w ogóle kontrolować poziom wilgoci?

TRUDNOŚCI W NAWILŻANIU DUŻYCH POMIESZCZEŃ

Moda na przestronne, duże powierzchnie mieszkalne, stanowiąca dominujący obecnie trend, jest symbolem nowoczesności, ale sama potrzeba zapewnienia w domu optymalnej jakości powietrza nie jest już niczym nowym. Niewłaściwa wilgotność może mieć niekorzystny wpływ na komfort życia i nasze zdrowie, lecz utrzymanie jej prawidłowego poziomu stanowi zazwyczaj spore wyzwanie. Pomagają w tym znacząco nawilżacze powietrza, które zapewniają korzystną dla zdrowia wilgotność na poziomie 40-60% i w naturalny sposób redukują zawartość szkodliwych substancji, unoszących się w powietrzu. W dużych pomieszczeniach z automatyczną wentylacją i ogrzewaniem podłogowym jest to już bezwzględna konieczność. Niestety większość nawilżaczy zaprojektowana jest z myślą o konkretnej kubaturze, a małe urządzenia nie dają sobie rady w dużych pomieszczeniach – dysponują niewielka mocą i nawet pracując na najwyższych obrotach przez wiele godzin, nie są w stanie dostrzegalnie poprawić jakości powietrza.
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA ZAPEWNIAJĄ KOMFORT NAWET W DUŻYCH POMIESZCZENIACH

Nawilżacze przeznaczone do dużych pomieszczeń mają o wiele większą moc, zaprojektowane są bowiem do nawilżania powietrza w miejscach o powierzchni nawet do 250 m² (obszar kortu tenisowego). Urządzenia z rodziny Venta Airwasher wyposażone są w pilota zdalnego sterowania, istnieje również możliwość obsługiwania ich za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Dzięki temu użytkownik może kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniach nawet przebywając poza domem.

ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZEŃ Z RODZINY VENTA

Wiatrak kieruje powietrze z otoczenia do środka napełnionego wodą urządzenia Airwasher, gdzie przepływa przez specjalnie zaprojektowane dyski wielotarczowe; z ich powierzchni bezpośrednio do pomieszczenia uwalniane jest wolne od zanieczyszczeń, nawilżone powietrze. W tym samym czasie tarcze wychwytują zanieczyszczenia nawet do 10 μm (np. cząstki kurzu i pyłki roślin), które zostają następnie spłukane z ich powierzchni, by pozostać w urządzeniu.


venta-original-lw25-white-front-transparent_800x800
Darmowa wysyłka od 300 zł

Darmowa wysyłka od 300 zł

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

14-dniowe prawo zwrotu

14-dniowe prawo zwrotu