Skip to content
NAWILŻACZ W POMIESZCZENIACH MIESZKALNYCH
Salon
IDEALNA WILGOTNOŚĆ I TEMPERATURA W DOMU
W większości domów salon jest głównym miejscem, w którym rodzina zaznaje odpoczynku. To w nim dochodzimy wieczorem do siebie po całym dniu pracy. Aby jednak całkowicie pozbyć się stresu, potrzebujemy kojącej atmosfery, w której poczujemy się dobrze zarówno psychicznie, jak fizycznie. Istotnymi jej aspektami są zaś temperatura i jakość powietrza. Optymalną temperaturą w pokoju jest 20°C, natomiast zalecana wilgotność to zakres od 40 do 60%. Nie zawsze jednak utrzymanie tych modelowych parametrów przychodzi nam bez trudu. Te same warunki powinny też panować w pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych, zwłaszcza w tych, w których spędzamy dużo czasu – na przykład w jadalni czy sypialni.


ZA DUŻO LUB ZA MAŁO WILGOCI: DWIE STRONY MEDALU

Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska wilgotność utrzymująca się w mieszkaniu przez dłuższy czas to poważny problem. Daje się specjalnie we znaki zwłaszcza podczas chłodnej pogody, kiedy z przyjemnością szukamy schronienia w ciepłym, przytulnym mieszkaniu. Niestety ogrzewanie domu usuwa z powietrza wilgoć, przesuszając je nadmiernie. To samo dzieje się również w upalne, letnie dni. Z czasem stojące, przegrzane powietrze staje się nie tylko trudne do zniesienia – zaczyna również powodować poważne problemy. Kiedy poziom wilgotności spada poniżej 40%, zaczynamy odczuwać dokuczliwe podrażnienia oczu, skóry i błon śluzowych. Suche powietrze zwiększa również podatność na alergeny oraz przeziębienia. Z drugiej strony zbyt duża wilgotność, przekraczająca poziom 60%, sprzyja rozwojowi pleśni, szkodliwej dla domu i zdrowia.

PRZYCZYNY ZBYT SUCHEJ ATMOSFERY W POMIESZCZENIACH

Co dokładnie rozumiemy pod pojęciem suchego powietrza? Zdawać by się mogło, że nie ma nic przyjemniejszego, niż suchy dom podczas opadów atmosferycznych. A jednak nie! Rzecz jasna, nikt nie marzy o tropiku w mieszkaniu, ale przesuszone powietrze dostarcza równie nieprzyjemnych doznań. Podobnie jak w życiu, najwłaściwsza jest tu zasada złotego środka. Wilgotność powietrza to parametr określający zawartość pary wodnej wchodzącej w jego skład oprócz azotu, tlenu, dwutlenku węgla i innych gazów. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że poziom nasycenia powietrza parą wodną zależy częściowo od ciśnienia i temperatury: im wyższa temperatura powietrza, tym więcej pochłania ono wody. Naturalnie zasada ta obowiązuje również w drugą stronę – chłodne powietrze jest w stanie zaabsorbować mniej wilgoci, jest więc bardziej suche. Powietrze podgrzane za pomocą ogrzewania podłogowego lub centralnego nie wchłania jednak automatycznie więcej wilgoci. To zrozumiałe, bowiem przesuszona atmosfera w pomieszczeniu nie zawiera już cząsteczek wody, powietrze nie ma więc skąd jej absorbować. W wyniku tego zjawiska w ogrzewanych pomieszczeniach powietrze jest ciepłe, lecz zarazem suche.
Salon


WYGODNE ŻYCIE ZGODNE Z NATURĄ

Salon, w którym odzyskujemy siły, oddajemy się rozmyślaniom i cieszymy z życia – czy to w samotności, czy w towarzystwie najbliższych – powinien z definicji być miejscem, w którym panuje doskonała atmosfera. Jedną z metod podniesienia zarówno estetyki wnętrza, jak i poziomu wilgotności, jest ustawienie w nim roślin doniczkowych. Urządzenia z rodziny Airwasher wyjątkowo skutecznie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, gwarantując optymalną, zdrową wilgotność i oczyszczając je z zanieczyszczeń.
venta-original-lw25-white-front-transparent_800x800

ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZEŃ Z RODZINY VENTA AIRWASHER

Wiatrak kieruje powietrze z otoczenia do środka napełnionego wodą urządzenia Airwasher, gdzie przepływa przez specjalnie zaprojektowane dyski wielotarczowe; z ich powierzchni bezpośrednio do pomieszczenia uwalniane jest wolne od zanieczyszczeń, nawilżone powietrze. W tym samym czasie tarcze wychwytują zanieczyszczenia nawet do 10 μm (np. cząstki kurzu i pyłki roślin), które zostają następnie spłukane z ich powierzchni, by pozostać w urządzeniu.
Darmowa wysyłka od 300 zł

Darmowa wysyłka od 300 zł

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

14-dniowe prawo zwrotu

14-dniowe prawo zwrotu