Skip to content
NAWILŻACZE BIUROWE
Nawilżacz do biura
OPTYMALNA WILGOTNOŚĆ W POMIESZCZENIACH BIUROWYCH
Wydajne nawilżacze biurowe to doskonałe rozwiązanie. Ponieważ duża część aktywnych zawodowo ludzi spędza większość dnia w biurze, zapewnienie w nim odpowiedniej, zdrowej atmosfery jest kluczowe dla ich dobrego samopoczucia. Aby zapewnić pracownikom poczucie komfortu, w pomieszczeniach biurowych należy utrzymywać stały poziom wilgotności względnej na poziomie 40-60%.


PRZESUSZONE POWIETRZE W BIURZE?

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których wiele osób spędza znaczną część dnia, ulega znacznemu pogorszeniu. Zazwyczaj poziom jego wilgotności jest zbyt niski, by zapewnić poczucie komfortu przebywającym w nim ludziom. Zimą często jest jeszcze niższy, ponieważ chłodne powietrze wchłania mniejszą jej ilość niż ciepłe. Do tego dochodzi centralne ogrzewanie, które dodatkowo je przesusza. Doskonale tu się sprawdzą nawilżacze biurowe.

PRZYCZYNY PRZESUSZENIA POWIETRZA W POMIESZCZENIACH BIUROWYCH

Do przesuszenia powietrza przyczyniają się również różnorodne urządzenia biurowe, takie jak komputery, drukarki, projektory czy nawet telefony. Co więcej, skupienie dużej ilości takich urządzeń na małej powierzchni sprzyja wytworzeniu sporej ilości drobnego kurzu, stale krążącego w pomieszczeniu. Aby zapobiec obniżeniu poziomu komfortu, a co za tym idzie, produktywności pracowników, warto zapobiec pogorszeniu jakości powietrza, utrzymując odpowiedni poziom wilgotności w biurze.
NAWILŻACZE BIUROWE: KOMFORT PRACY

Jedną z metod podniesienia poziomu wilgotności w biurze jest ustawienie w nim roślin doniczkowych. Minusem takiego rozwiązania jest strata miejsca, zajmowanego przez rośliny, oraz potrzeba ciągłej ich pielęgnacji. Należy też wystrzegać się gatunków wydzielających silne zapachy lub mogących wywołać alergie. Nawilżacz w biurze jest rozwiązaniem o wiele prostszym i wydajniejszym, gwarantuje bowiem jednocześnie optymalną wilgotność na poziomie 40-60%, jak i oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń nawet o średnicy 10 μm (np. cząstki kurzu i pyłki roślin). Wiatrak kieruje powietrze z otoczenia do środka napełnionego wodą urządzenia Airwasher, gdzie przepływa przez specjalnie zaprojektowane dyski wielotarczowe; z ich powierzchni bezpośrednio do pomieszczenia uwalniane jest wolne od zanieczyszczeń, nawilżone powietrze. W tym samym czasie tarcze wychwytują szkodliwe substancje, takie jak kurz i pyłki roślin, które zostają następnie spłukane z ich powierzchni, by pozostać w urządzeniu.


Darmowa wysyłka od 300 zł

Darmowa wysyłka od 300 zł

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

14-dniowe prawo zwrotu

14-dniowe prawo zwrotu

Nasi partnerzy