Skip to content
NAWILŻACZ W SYPIALNI
Sypialnia
IDEALNA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W TWOJEJ SYPIALNI
Sypialnia jest miejscem wypoczynku, w którym śnisz i śpisz. Ponieważ spędzasz w niej od sześciu do dziesięciu godzin, a więc co najmniej jedną czwartą doby, bardzo ważna jest panująca w niej atmosfera. Tymczasem utrzymanie zalecanej wilgotności 40-60% i optymalnej temperatury 16-18°C nie jest wcale takie proste, zwłaszcza że parametry te powinny być zachowane przez cały rok, zarówno zimą, jak i latem. Powietrze o innych właściwościach wpływa niekorzystnie na jakość naszego snu.
Sypialnia

PRZESUSZONE POWIETRZE W SYPIALNI?

Chłód i słota za oknami – zwłaszcza zimą – wywołuje w nas naturalną tęsknotę za ciepłą, przytulną sypialnią, w której możemy się zwinąć w kłębek. Sztucznie ogrzewane pomieszczenia pozbawione są jednak wilgoci, tak samo jak wnętrza rozgrzane letnim upałem. Jej brak może wywołać podrażnienie oczu, śluzówek i skóry. Suche powietrze zwiększa również podatność organizmu na alergeny i infekcje. Zbyt duża wilgotność wywołuje z kolei podobne zagrożenia; co więcej, powoduje rozwój pleśni.

CO ODPOWIADA ZA SUCHE POWIETRZE W SYPIALNI?

Co dokładnie rozumiemy pod pojęciem „suche powietrze”? Wydawać by się przecież mogło, że nie ma nic lepszego, niż suchość i komfort w domu, kiedy na zewnątrz moczy nas plucha lub śnieżyca? Otóż nie! Rzecz jasna nikt nie czułby się w domu dobrze, gdyby panowała w nim tropikalna atmosfera, ale przesuszone nadmiernie powietrze powoduje równie nieprzyjemne odczucia. Jak to w życiu bywa, najlepszy jest tu złoty środek. Wilgotność powietrza to parametr określający zawartość pary wodnej, wchodzącej w jego skład oprócz azotu, tlenu, dwutlenku węgla i innych gazów. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że poziom nasycenia powietrza parą wodną zależy częściowo od ciśnienia i temperatury: im wyższa temperatura powietrza, tym więcej pochłania ono wody. Naturalnie zasada ta obowiązuje również w drugą stronę – chłodne powietrze jest w stanie zaabsorbować mniej wilgoci, jest więc bardziej suche. Powietrze podgrzane za pomocą ogrzewania podłogowego lub centralnego nie wchłania jednak automatycznie więcej wilgoci. To zrozumiałe, bowiem przesuszona atmosfera w pomieszczeniu nie zawiera już cząsteczek wody, powietrze nie ma więc skąd jej absorbować. W wyniku tego zjawiska w ogrzewanych pomieszczeniach powietrze jest ciepłe, lecz zarazem suche.

ŁATWA METODA ZAPEWNIENIA SOBIE ZDROWEJ ATMOSFERY GWARANTUJĄCEJ DOBRY SEN

Każdy z nas chce jak najpełniej korzystać z życia i cieszyć się spokojnym, zdrowym snem, by w pełni sił rozpocząć nowy dzień. Dlatego sypialnia powinna być miejscem, w którym możemy się wyłączyć i podładować baterie. Urządzenia z rodziny Venta Airwasher zapewniają wyjątkowo skuteczną poprawę jakości powietrza w Twojej sypialni, wytwarzają bowiem przez cały rok najkorzystniejszą dla zdrowia wilgotność na poziomie 40-60%. Przede wszystkim jednak nawilżają powietrze pozbawione cząsteczek wody w wyniku ogrzewania pomieszczeń.

ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZEŃ Z RODZINY VENTA AIRWASHER

Wiatrak kieruje powietrze z otoczenia do środka napełnionego wodą urządzenia Airwasher, gdzie przepływa przez specjalnie zaprojektowane dyski wielotarczowe; z ich powierzchni bezpośrednio do pomieszczenia uwalniane jest wolne od zanieczyszczeń, nawilżone powietrze. W tym samym czasie tarcze wychwytują zanieczyszczenia nawet do 10 μm (np. cząstki kurzu i pyłki roślin), które zostają następnie spłukane z ich powierzchni, by pozostać w urządzeniu.
venta-original-lw25-white-front-transparent_800x800
Darmowa wysyłka od 300 zł

Darmowa wysyłka od 300 zł

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

14-dniowe prawo zwrotu

14-dniowe prawo zwrotu